Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiKancelaria parafialna

Kancelaria jest czynna we wszystkie dni powszednie po Mszy Świętej.

W Święta Kościelne, Uroczystości oraz w niedziele kancelaria jest nieczynna.

Chrzty

Sakrament chrztu jest udzielany według potrzeby.

Wymagane dokumenty: akt urodzenia dziecka, zaświadczenie otrzymane przez rodziców chrzestnych z własnej parafii.

Chrzest dzieci spoza parafii jest możliwy za pisemną zgodą księdza proboszcza parafii zamieszkania.

Śluby

Informacje dla osób z parafii

Należy zgłosić się osobiście przynajmniej 3 miesiące przed planowanym ślubem do kancelarii parafialnej celem ustalenia jego terminu oraz spisania protokołu małżeńskiego.

Wymagane dokumenty: metryki chrztu narzeczonych, świadectwo szkolne lub parafialne z ostatniej klasy z oceną z religii (może być kserokopia), świadectwa bierzmowania, zaświadczenie o odbyciu kursu przedmałżeńskiego, zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa.

Informacje dla osób spoza parafii

Należy zgłosić się osobiście do kancelarii w celu ustalenia terminu ślubu.

Wymagane dokumenty: wszelkie formalności i dokumenty związane ze ślubem (spisanie protokołu itp.) należy załatwić w parafii narzeczonej (lub narzeczonego). Po załatwieniu wszelkich formalności ksiądz sporządzający protokół małżeński wypisuje Licencję na parafię NMP w Zwardoniu. Na 3 tygodnie przed ślubem należy dostarczyć do kancelarii parafii wypisaną Licencję wraz z 3 egzemplarzami dokumentu z Urzędu Stanu Cywilnego.

Pogrzeby

Wymagane dokumenty: akt zgonu.

Formalności na cmentarzu, garbarz, kościelny, organista - załatwia rodzina zmarłego(-ej).