Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 I 2024

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 I 2024

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada IV niedziela zwykła. Biorąc do ręki piąte wydanie Biblii Tysiąclecia, pierwsze zdanie Ewangelii brzmi: Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa Syna Bożego. Takie ujęcie kładzie akcent na fakt, że Pan Bóg nie jest treścią, ale autorem, podmiotem nauczania, nie jest to już ludzka mowa o Bogu, ale raczej mowa Boga, który przemawia ustami człowieka i językiem zrozumiałym dla ludzi. To On mówi i naucza słowami ludzkimi, zdumiewa, ale mocą nie ludzkiego, lecz Bożego słowa. Ta mowa jest zawsze pewna, której w żaden sposób  nie da się podważyć, gdyż ma ona swoje źródło i oparcie w Bogu, przed którym nie ma żadnych tajemnic.

- W środę, 31 stycznia– wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera;
- W piątek, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiara do puszek przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek od godziny 8.30 będę odwiedzał chorych. Spowiedź po południu od godziny 15.30.

W przyszłą niedzielę, 4 lutego ofiara do puszek przeznaczona na potrzeby diecezji.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.410zł na prace przy kościele – Bóg zapłać.