Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 II 2024

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 II 2024

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś VI niedziela zwykła. Na kartach Ewangelii w zapisie Św. Marka często pada stwierdzenie, że ludzie się schodzą do Jezusa, co powoduje coraz większą sławę, jest o Nim coraz głośniej. Sam Jezus stara się jednak tej sławie przeszkodzić i ją wyciszyć. Nie chce aby mówiono o Nim w kategoriach cudotwórcy, ponieważ jest to rozpoznanie powierzchowne, niepełne. Chce natomiast, aby ludzie zrozumieli, że lecząc pokonuje drogę prowadzącą do poznania Go jako Bożego posłańca. Leczenie oraz przywracanie zdrowia i sprawności jest jednym z narzędzi, którymi On posługuje się w swoim zbawczym działaniu.

Od dziś do soboty włącznie przypada 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W tym tygodniu, 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W środę, piątek i sobotę przypadają Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16.30. W niedzielę Gorzkie Żale: w I i IV niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.30, w II i V po Mszy Świętej o godzinie 9.00, zaś w III i IV po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spieniając przy tym zwykłe warunki odpustu.