Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 III 2024

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 III 2024

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś IV niedziela przygotowania paschalnego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło, bo złe były ich uczynki – jakże prawdziwa jest ta diagnoza ludzkiego serca postawiona przez Jezusa. Świadomość grzechu nie powstaje  w wyniku autoanalizy, ale rodzi się wtedy, kiedy dochodzi do obiektywnej konfrontacji czynów i motywów ze słowem Boga. Grzech może się odbić jedynie w lustrze słowa Bożego. Na ogół po grzechu pojawiają się w człowieku wyrzuty sumienia, z którymi nie da się normalnie żyć. Wówczas przychodzi kolejna pokusa jaka była w zachowaniu Adama w rajskim ogrodzie, ukrycia się przed Bogiem.

Od czwartku w naszej parafii będą odbywać się rekolekcje. Poprowadzi je Ks. Dr hab. Krzysztof Sordyl proboszcz z Górnej Rycerki. Ofiara z soboty i niedzieli na Mszach Świętych będzie wynagrodzeniem za trud rekolekcji.