Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 I 2024

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 I 2024

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Słowo Boże z II niedzieli zwykłej kreśli perspektywę naszego chrześcijańskiego życia: ono nie rozpoczyna się od przestrzegania przykazań lecz od przyjęcia – wezwania jakie Bóg kieruje pod naszym adresem. Całe nasze życie jest odpowiedzią na głos Bożego powołania, które stanowi dowód miłości Boga i tego, że On traktuje nas poważnie. Sprawa powołania to nie tylko kwestia wezwania do życia w kapłańskim zgromadzeniu zakonnym, wspólnocie życia konsekrowanego. Wszyscy jesteśmy wezwaniu i powołani, by stać się Jego wyznawcami a zarazem dziećmi Ojca niebieskiego.

W dniach od 18 do 24 stycznia w całym Kościele przezywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

- W środę,17 stycznia– wspomnienie Św. Antoniego, opata. W Kościele Katolickim w Polsce obchodzimy dzień Judaizmu;
- W piątek, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Za tydzień, 21 stycznia decyzja papieża Franciszka będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.

W przyszła niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.

Ofiara do puszek na cele charytatywne.